Houseware molds-Chair&table molds manufacturers and suppliers | Fonjoy Molds

Houseware калапи-стол и маса калапи

Краток опис:

Chair&table molds Specification   Mould name Chair mold Plastic material adopted PP, ABS…. Mould core&cavity P20, 718…. Mould base 45# steel Surface treatment Hand made Polish,chrome plated Runner system Cold runner Cooling system Water cooling Designed lifespan >300,000 shots


детали за производот

Тагови производ

Стол и маса калапи

спецификација  
име на мувла Чаир мувла
Пластичен материјал донесен ПП, ABS ....
Мувла јадро & празнина P20, 718 ....
мувла база 45 # челик
Површински третман Рачно изработени полски, хромирана
тркач систем Студената тркач
Систем за ладење вода за ладење
Дизајнирано животен век > 300.000 снимки

  • Претходна:
  • Следно: